התומך המובהק ביותר של הגולן

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת צביקה האוזר ערך ביקור בגולן

לאחר הקמת מדינת ישראל, שינתה סוריה את שמו של כפר יהודיה, לכפר יַעְרַבִּיֶה, מתוך רצון לטשטש את העובדה שהוא בנוי על חורבותיו של יישוב יהודי מתקופת המשנה והתלמוד, ואת השורשים ההיסטוריים העמוקים של העם היהודי בגולן.

ביום חמישי 12.11 נחנכה, במעמד יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ צביקה האוזר מסיעת דרך ארץ, כיכר יהודיה בקצרין. הכיכר ניצבת בפתח הכניסה לשכונת היובל; שכונה חדשה שעל הקמתה הוחלט ב-2017, שנת היובל להתיישבות בגולן, והיום היא כבר בתנופת בניה. בשכונה יוקמו כ-700 יח' דיור. כל רחוב בשכונה יישא שם של יישוב בגולן. בכיכר הוצבו שחזורים של חלקים מבתי הכנסת בגולן מתקופת המשנה והתלמוד.

חנוכת הכיכר הייתה גולת הכותרת של ביקורו של האוזר בגולן. האוזר נטע עץ בכיכר ונקבעה בה כתובת המציינת את העובדה שהיא נחנכה במעמדו. ראש המועצה המקומית קצרין דימי אפרצב אמר שבדרך כלל זוכים לכבוד הזה ראשי ממשלה ושרים, אך צביקה אינו עוד ח"כ, אלא התומך המובהק ביותר של הגולן, הדוחף ומקדם את ענייניה.

הביקור החל בפגישה עם מפקד אוגדה 210. בחלק האזרחי נפגש האוזר עם חקלאים בבית האריזה "בראשית", ערך סיור בקצרין, נפגש עם ראש המועצה האזורית חיים רוקח ובכירי המועצה במכון שמיר, ערך פגישת עבודה עם גורמים שונים בנוגע להארכת שביל ישראל לחרמון וחיבורו עם שביל הגולן וסיים במפגש עם פעילים בתנועת דרך ארץ בגולן.

צביקה האוזר פעיל למען הגולן מאז הקים התארגנות סטודנטים למען הגולן בתקופת המאבק בשנות ה-90. כמזכיר הממשלה הוא הראשון שהעלה את הצורך לפעול להכרה אמריקאית ובינלאומית בגולן ועם פרישתו הקים את היחדה למען הגולן שדחפה להכרה ופועלת למען פיתוח הגולן.

"מדינת ישראל עשתה שגיאות אסטרטגיות חמורות", אמר האוזר, "הזניחה את צפון הארץ ובעיקר את הגולן. המקום, שמשיקולים גאו-פוליטיים צריך היה לעמוד בראש סדר העדיפויות הלאומי של ישראל הוא הגולן". האוזר הביע חשש שמא רעיון הנסיגה מהגולן יחזור לסדר היום, כצעד שישראל תידרש לו תמורת נסיגת כוחות איראן מסוריה, ואמר שיש להיערך כדי לסכל את הסכנה הזאת, בין השאר באמצעות פיתוח מוגבר של ההתיישבות בגולן. הוא הבהיר שהוא רואה את עצמו מחויב לחלוטין לכל צרכי הגולן, כי הם צרכים אסטרטגיים של מדינת ישראל.  

* "שישי בגולן"

מחשבה אחת על “התומך המובהק ביותר של הגולן

 1. חכמי חלם של ישראל תמיד אמרו "…המחיר חדלום עם סוריה ידוע…." ואני שואל למה?
  מי קבע?
  בזמן הדיבורים על נסיגה מהגולן שכלתי מי המטומטם שחטשב על זה?
  חדנתי
  ישראל צריכה לידרוש,שליטה מלאה על כל הגולן
  הגבול יהיה בקונטרה כעיר חצי סורית חצי ישראלית
  הצבע הסורי חייב לדולל עד מצפון לחלב עבור זה אנחנו מוותרים על החורן זה ההצעה היחידה על השולחן. בלי זה? ניסתדר טוב מאוד בלי שלום עם סוריה

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s