בליץ שקרי

כצפוי, תעשיית השקרים וההסתה של נתניהו קפצה על החשיפה של עמית סגל בנוגע להקלטות מנדלבליט על שי ניצן כמוצאת שלל רב. הם פצחו בבליץ שקרי, שהנה נמצא "אקדח מעשן" לקונספירציה המטורללת שלהם על אודות ה"הפיכה השלטונית" ו"תפירת התיקים".

אין לכך שחר. אין בהקלטות הללו שמץ שמצו של אפס קצהו של בדל "הוכחה" לקונספירציה המטורללת הזאת.

החשיפה של סגל חשובה ביותר. היא חושפת מערכת יחסים עכורה בין שני העומדים בראש מערכת האכיפה; מערכת של חשדנות ואי אמון. זאת תמונה קשה ומדאיגה מאוד. תפקידה של התקשורת לחשוף זאת, ועמית סגל, מטובי העיתונאים בישראל, עשה את מלאכתו נאמנה בחשיפה הזאת. אך כאמור, אין בחשיפה הזאת דבר וחצי דבר המוכיח את הקונספירציה. אגב, פתאום להדליף זה לגיטימי?

מן ההקלטות אנו למדים שאין שום פסול בהתנהגותו של מנדלבליט. הוא צדק בציפייתו שאחרי שחמישה שופטי בג"ץ פסקו שהוא נקי מכל אשמה, התיק שלו ייסגר מחוסר אשמה. העלבון והכעס שלו על שי ניצן בנדון מוצדקים. שי ניצן נהג כלפיו בחוסר הגינות. אני מניח שניצן חש ניגוד עניינים לקבל החלטה כזו בנוגע למנדלבליט, שאליו הוא כפוף, מפחד שתעשיית השקרים תציג זאת כ"הוכחה" שהנה, יד רוחצת יד, מכסת"חים אחד את השני וכו'. והרי ברור שזה מה שהם היו טוענים. יש צדק בחשש הזה, ובכל זאת, אין בכך הצדקה לעינוי הדין למנדלבליט. היה על שי ניצן להודיע שבשל ניגוד עניינים הוא פוסל את עצמו ואת הפרקליטות מעיסוק בעניין ומוציא את ההחלטה בנדון לצוות משפטנים מיוחד מחוץ לפרקליטות, והם היו מקבלים את ההחלטה המתבקשת.

כמובן שהניסיון המגושם לטעון שמנדלבליט "נסחט" ולכן הגיש את כתבי האישום נגד נתניהו היא הבל ורעות רוח. אדרבא, דווקא החלטתו של מנדלבליט מוכיחה שאין לכך שחר, כיוון שמנדלבליט קיבל החלטה שונה בתכלית מהמלצת הפרקליטות והמשטרה. הן המליצו על הגשת כתב אישום על שוחד בשלושת התיקים. הוא דחה 2/3 מן ההמלצה.

ובכלל, נתניהו זכה בפיס, שהיועמ"ש הוא מנדלבליט. מנדלבליט הוא בית הלל בהתגלמותו, רחמן בן רחמנים, זהיר ביותר, הולך רק על בטוח. סביר להניח שכל יועץ משפטי אחר היה מגיש נגדו שלושה כתבי אישום על שוחד.

2 מחשבות על “בליץ שקרי

 1. אני שמח שאתה מדקלם את דפי המסרים של תעשיית השקרים וההסתה מבית היוצר של גנץ, יעלון ולפיד. אתה יודע היטב שהשיח של מנדלבליט עם חברו המניפולטור הוא שיח מאפיוזי. שי ניצן החזיק את מנדלבליט קצר, מסובב לו קלות את הביצים, כדי שיידע מי הבוס ואת מי חייב מנדלבליט לשרת. מנדלבליט מתגלה כרפיסה עלובה, שנסחטת, וחרד שמא אם ייכשל הוא יטופל ע"י חבורת המאפיוזי בפרקליטות כאחד האדם.
  צמרת המשטרה, הפרקליטות, היועמ"ש וקליקה הפוליטית שבראשות מערכת המשפט [ואני מדגיש שלא כל מאות האנשים שעובדים שם] הם כנופיית פשע מושחתת, שפועלת לפגוע בשלטון הימין תוך ניצול ללא סמכות של הכלים שיש בידיהם כדי לתפור תיקים נגד נתניהו. נתניהו מסמל בעבורם את האוייב שעומד בשער ופוגע בזכויותיהם המולדות של הקליקה הנבחרת מטעם עצמה. מנדלבליט, שבתחילת הדרך, אמר שמהממצאים לא עולה שנתניהו עבר עבירה, תוך זמן קצר הבין שהוא חייב לשתף פעולה עם שי ניצן. הלחץ הקטן על הביצים [ולא על הגרון] עזר. הוא הבין את הרמז. מסמכי אשכנזי הציצו מהכספת של ניצן וחייכו מול פניו הנפולות של אשכנזי. זה לא רק הגיבוי שנתן לרמטכ"ל אלים, פושע וסוטה מדרך הישר במלחמתו נגד שר בטחון ברק ברח, אלא מלחמתו למניעת מינויו של יואב גלנט למחליפו. מנדלבליט בגד הצבא, והפך לשותפו של רמטכ"ל פושע. יותר מכך, מאוחר יותר הגנתו המשפטית מומנה מתקציב הביטחון של כולנו, תוך שהוא מממן את כיסם של 3 מבכירי המשפטנים המוכרים. יותר ממיליון ₪. למה לדעתך הבג"צ מונע את פרסום הקלטות? כי יש שם הרבה חומר מפליל על מערכת המשפט עצמה.

  היועמ"ש הקודם, יהודה וינשטיין ,כבר בבדיקתו את התנהלותו של מנדלבליט קבע שיש חשד לעבירה פלילית ברף הנמוך, תוך שהוא מתאמץ לצמצם את פשעי אשכנזי את מנדלבליט.
  אז למה לא נפתחה חקירה פלילית בעניין? מערכת המשפט המושחתת אוהבת בכירים שיש נגדם 'חומר משפטי חם', כי החומר הזה מהווה אמצעי לאיום בכירים במערכת שלא יסטו מדרך המאפיוזי.

  פרשת הצוללות נופחה מראשיתה עד שהוכח שלנתניהו אין כל קשר לפועלם של מתווכי משרד הביטחון בעסקה. ואז התחילו התגרנים לדבר על מכירת צוללות למצרים ועל קשרי נתניהו עם בן דודו, שיש לו מניות בחברה שנתנה שירות לחברה שנתנה שירות ליצרנית הצוללות טיסנקרופ. העניינים האלה נבדקו כבר, עוד לפני 2015, עוד בטרם נפתחו 3 החקירות האחרונות נגד נתניהו, ולא נמצא בהתנהלות נתניהו רבב. הוא הצהיר כחוק על המניות שלו כשנבחר מחדש לכנסת ואחר כך כשהקים ממשלה, והעניין לווה ע"י מבקר המדינה. הסכם מכירת 2 הצוללות הראשונות למצרים התקבלו בכלל בזמן אולמרט. ישראל התנגדה למכירתן ולמרות זאת גרמניה החליטה למכון. העסקה בוצעה בזמן נתניהו. כך קרה ל-2 הצוללות הנוספות, כשהיה ברור שלישראל אין יכולת אמיתית לעצור את העסקה. אז מה עושים? מתנגדים ומתרגזים? לא. משלימים עם המציאות אבל משיגים עוד צוללת לישראל בחצי מחיר. האם זה פשע נגד ישראל?
  לפחות המצרים רכשו צוללות שמוכרות היטב לחיל הים הישראלי. ישראל יודעת בדיוק איזה ציוד מבצעי נמצא על הצוללת. אם היו רוכשים את הצוללות מרוסיה, סין או דרום קוריאה, האם היינו יודעים כך על אמל"ח האוייב? אם היינו מתנגדים בגלוי והגרמנים היו נענעם, האם היחסים המיוחדים שהתפתחו בין נתניהו לא-סיסי היו נשארים או הכל היה מתפוצץ עלינו?
  לכן התנהלות נתניהו שעניין הצוללות למצרים היתה נכונה ומוכיחה את עצמה. יש לנו שלום עם מצרים. להזכיר לשמאלנים. ה שלום שהימין הביא, ולא השקר הגס של שלום אוסלו.

  אתה לא מבין את משמעות דבריו של מנדלבליט. מנדלבליט אומר, ששי ניצן שומר כנגדו תיק פתוח. הבג"צ קבע את שקבע בלי בכלל שנכנסו ללב הסוגיה המשפטית. כדרכם הם מכריעים ע"פ מה ששני הצדדים טוענים פורמלית, והם לא נכנסים לפרטי הפרטים עצמם. השופטים לא האזינו שעות רבות לקלטות והם לא יודעים מה יש בהם.
  שופטי בג"ץ פסקו שהתיק ייסגר מ"חוסר ראיות" [כאדר הראיות נצאות בהקלטות, שכבר מוכרות לחלק גדול מהמילייה], אבל כחודשיים לאחר שאביחי מנדלבליט מונה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, הוא פנה לפרקליט המדינה דאז שי ניצן, וביקש ממנו לשנות את הסיבה בגינה נסגר התיק נגדו בימיו כפצ"ר מ"חוסר ראיות" ל"חוסר אשמה".
  ולמה זה היה כל כך חשוב למנדלבליט?
  כי הוא חשש שהעניין ייחשף ברבים. ו"חוסר ראיות" היה פוסל אותו גם כיועמ"ש וגם למינוי עתידי לשופט עליון.
  שי ניצן לא נענה לו, כדי לייצר מנוף לחץ נוסף על מנדלבליט. גם שי ניצן ראה עצמו נבחר לעליון. כך שהוא החזיר נגד מנדלבליט בכדור אחד מול 2 מטרות שלו.
  בשל ניגוד עניינים חייב להודיע מנדלבליט שנבצר ממנו להמשיך בטיפול בתיק נתניהו. היה עדיף כמון שהמורסה הזאת תפרוש בחזרה לביתה.
  ההשוואה של מנדלבליט לבית הלל היא אומללה ומכפישה. הילל לא היה איש מושחת.

  Liked by 1 person

  • אני לא זקוק לך כדי להכיר את התוצרים הבזויים של תעשיית ההסתה והשקרים של השרלטן המושחת נתניהו ובנו הישראלי המכוער. הרי את כל ההבלים שכתבת כאן יכולתי לדקלם בלעדיך. זה לא חוכמה לדקלם תעמולת זדון, בלי להפעיל שיקול דעת וחשיבה עצמאית. אבל אני לא מקבל את הסוגה של אבי השיטה: תחזרו על השקר עד שיהפוך לאמת. הוא לא יהפוך לאמת.

   אז אני מבין שאתה עובד אלילים בפולחן האישיות של השרלטן. תהנה.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s