הסכם הקלון

בהלווייתו של "הרב" כהנא, הלך ההמון אחרי מיטתו ושאג: "מוות לערבים! מוות לשמאלנים!". לאחר ההלוויה השתוללו חלק מתלמידיו ברחובות ופגעו בערבים. קריאות נוראות אלו, שניתן לראות בהן תרגום לעברית של סיסמאות ההמון שרדף את אבותינו בארצות גלותם, לא היו מקריות. קריאות "מוות לערבים" היו הקריאות הנפוצות בכנסים ובהפגנות של כהנא בחייו, בעידודו. כאשר באוקטובר 1984 דוד בן שימול ירה טיל לאו לעבר אוטובוס ערבי בירושלים, רצח נוסע ופצע עשרה, שיבח כהנא מעל במת הכנסת את מעשהו. והבטיח: "אילו הייתי אני בממשלה, שום ערבי לא היה נהרג, כי שום ערבי לא היה פה". במאי 1990, כאשר עמי פופר ערך טבח בערבים שעמדו בתור לעבודה בראשל"צ, רצח שבעה ופצע 11, כהנא, שכבר לא היה ח"כ, הוביל הפגנת הזדהות עם הרוצח והטבח. הקהל שצווח "מוות לערבים", ידע שזו צוואתו של כהנא.

תלמידו המובהק של כהנא ומועמד מס' 3 ברשימתו לכנסת, ברוך גולדשטיין, קם ועשה מעשה. ערב פורים תשנ"ד (1994) הוא חדר חמוש למערת המכפלה, כשהוא לבוש במדי צה"ל, נכנס לאולם התפילה המוסלמי, וירה בגבם בהמוני המתפללים, גברים וילדים, שכל חטאם הוא היותם ערבים. הוא רצח 29 מתפללים ופצע 125. רק מעצור בנשקו עצר את הטבח.

מעשה זה הפך את ברוך גולדשטיין לדמות הנערצת על הכהניסטים, שני רק לכהנא עצמו, כמי שיישם יותר מכל אחד אחר את משנתו. הם בנו לכבודו מואוזילאום מפואר, שהיה לאתר עליה לרגל לכהניסטים.

תמונתו של רוצח ההמונים הזה תלויה בביתו של מנהיג הכהניסטים היום, איתמר בן גביר. הוא רואה בו דמות מופת, מודל לחיקוי. זה האיש עליו מחנכים הכהניסטים.

ליבת האידיאולוגיה הכהניסטית היא פירוש למצוות "לא תחנם" – אין מקום לגויים בארץ ישראל. ולכן, יש לגרש אותם. וכיוון שאין ממשלה המגרשת את הערבים, כל פגיעה בערבים, שעשויה לעודד אותם להסתלק מכאן, ראויה ורצויה. זאת הסיבה לתמיכתם במעשי טבח ורצח של ערבים.

ב-1985, שנה לאחר בחירתו של כהנא לכנסת, הובלתי את חניכיי בתנועת הצופים בחיפה, חברי גרעין לאורטל, בהפגנת תנועות הנוער נגד הכהניזם והגזענות. לצדנו צעדו חניכי "בני עקיבא". "בני עקיבא" הייתה חלק מן המלחמה בכהניזם, שעורר סלידה והתנגדות בציונות הדתית ובימין הציוני. גאולה כהן ז"ל, שהייתה הסמן הימני של המפלגה הימנית ביותר בכנסת, "התחיה", אמרה מעל דוכן הכנסת (25.6.85): "אני מתעבת בכל לבי לא רק את הגזענות אלא את כל המריח גזענות. אני מתעבת בכל לבי את חבר הכנסת כהנא".

וכעת, אוי לבושה, מפלגת הבית היהודי כורתת ברית עם הכהניזם. זהו כתם על הציונות הדתית. אני מקווה מאוד שהציונות הדתית תתעשת ותסכל את הסכם הקלון עם הכהניסטים.

* "ידיעות אחרונות"

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s