אלמלא מוראו של שלטון החוק

אלמלא מוראה של מלכות איש את אחיו חיים בלעו. אין מוראה של מלכות, באין אמון במלכות. כאשר ראש הממשלה, בציניות מקפיאת דם, כדי להציל את עורו, מסית את עם ישראל נגד מוסדות מדינתו ומקעקע את האמון של אזרחי ישראל במוסדות הממלכתיים – משטרת ישראל, המערכת המשפטית, שלטון החוק בישראל, הוא חותר תחת אושיות החברה, כמי שמוכן להשאיר אחריו אדמה חרוכה. זו סכנה חמורה למדינת ישראל.

חקירות נתניהו הניבו חשדות כבדים מאוד, שצריכים להדיר שינה מעיניו של כל אזרח ישראלי. חזקת החפות עומדת לו, כמובן. אך חשוב לקבוע – גם אם יתברר שאכן כל החשדות נגדו נכונים, כולם יחד יתגמדו, בנזקם למדינת ישראל, לעומת אותו מסע שיסוי נגד שלטון החוק וגורמי האכיפה בישראל, שאותו מוביל נתניהו. וגם אם כל החשדות יופרכו, לא יהיה בכך כדי להמעיט בחומרת השתלחותו בשלטון החוק. נתניהו עושה זאת, כי הוא יכול לעשות זאת; כיוון שפולחן האישיות שהוא מנהיג לאורך שנים הביא לכך שהמונים מאמינים לכל מילה היוצאת מפיו, ולכל האשמה, מופרכת וככל שתהיה, שהוא ישמיע; מאמינים ומפיצים אותה. וזאת סכנה ממשית לחברה הישראלית.

"אזרחי ישראל!
כאזרח המדינה וכראש הממשלה, יש לי כבוד והערכה למשטרת ישראל, האמונה על שמירת החוק ועל שלטון החוק בישראל.
גם בשעתי הקשה, הכבוד והערכה שלי למשטרה מלאים.
אין לי ספק במקצועיותה ובטוהר כוונותיה.

אני סבור שהמשטרה שגתה בהמלצותיה כלפיי. אני מאמין בחפותי ואני משוכנע שיהיה בידי להוכיח אותה בפני הפרקליטות".

אילו הייתה לנתניהו תחושת אחריות לאומית, הוא היה נואם את הנאום הזה, בהיוודע סיכום החקירה. כך היה נוהג מנהיג לאומי, ממלכתי. נתניהו נוהג אחרת, אחרת לגמרי.

למה נתניהו נוהג כך? חוששני, שהמטרה שלו היא, שאם יוגש נגדו כתב אישום או אם הוא יורשע בדין, העם ייצא לרחובות, כדי להגן על "שלטון העם" מפני "מדינת העומק". נתניהו נושא לשווא את שם ה"משילות", אך מוביל לאנרכיה.

בנימין נתניהו הוא ראש ממשלה עתיר הישגים בתחומים רבים (ובימים אלה הוא ראוי לשבח וברכה על פעולת צה"ל נגד מנהרות חיזבאללה בגבול לבנון), אך די במסע הנקם שהוא מוביל נגד החוק בישראל, ובשיסוי ההמונים נגד מערכת החוק והמשפט, כדי להטיל ספק בהיותו ראוי להנהגת המדינה.

והתייחסות קצרה לצעדו של המפכ"ל היוצא, רוני אלשייך. החלטתו של אלשייך לפרסם את סיכום החקירה המשותפת של המשטרה ורשות ניירות ערך בתיק 4000 טרם פרישתו, מעידה על מנהיגותו, אחריותו, אישיותו ואומץ לבו. הוא הרי ידע איזה גל של הסתה הוא מביא על עצמו. אך הוא לקח אחריות מלאה ולא גלגל אותה הלאה. הוא בחר שלא להעמיד את מחליפו (הזמני והקבוע) בפני מסע לחצים ברוטלי, ובחר לחסוך ממנו את מסע ההסתה והשיימינג שהיו מנת חלקו.

* "ישראל היום"

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s