למה הפגנתי בכיכר ציון

יש רגע שבו אזרח פטריוט חייב לומר: עד כאן!

יצאתי מביתי בצפון הגולן לירושלים, ועשיתי את דרכי להפגנה בכיכר ציון, שלוש שעות נסיעה לכל כיוון, כי הגעתי לרגע הזה.

לא השתתפתי בהפגנה ברוטשילד, ולא בשל קומץ פרובוקטורים שהכתימו אותה, כי אני מתקומם כשקומץ פרובוקטורים הנושאים תמונה של רוה"מ במדי SS מכתימים קהל רבבות במשך עשרות שנים. לא השתתפתי בהפגנה ברוטשילד, כי היא המשך, עם אותה הנהגה, של ההפגנות נגד היועמ"ש בפ"ת. היועץ המשפטי הוא מצביא המלחמה בשחיתות, והוא מנהל אותה באומץ וביושר, בנחישות ובדבקות. ההפגנות נגדו היו חבלה מכוונת במאבק בשחיתות, שמעידה על כוונות זרות של מחולליהן. אני מזדהה עם תחושותיהם של האלפים המפגינים ברוטשילד, אך איני אוהב להיות סטטיסט במיצג של אינטרס זר.

לא כן בהפגנה בירושלים, הפגנה אותנטית, של אזרחים שבהשקפת עולמם מזדהים עם עמדות הממשלה הקיימת, אך מסרבים להיות סטטיסטים במיצג של אינטרס פרטי של מנהיג, שלהצלת עורו מצית תבערה לאומית, שסופה מי ישורנה.

איני מדבר כלל על החשדות הפליליים שעליהם נחקר נתניהו. אני מאמין בשלטון החוק בישראל ובגורמי האכיפה, וסומך על עבודתם המקצועית. כפי שאמרתי בנאומי בהפגנה, לבנימין נתניהו עומדת חזקת החפות כמו לכל אזרח אחר.

אולם האינטרס הציבורי המובהק הוא ניהול חקירה יסודית, שלא תותיר אבן בלתי הפוכה, כדי לבדוק את החשדות הכבדים נגד ראש הממשלה. וכאשר ראש הממשלה החשוד מוביל מסע לפגיעה בחקירה באמצעות חקיקה והסתה – המסע הזה חמור ומושחת יותר מכל החשדות נגדו גם יחד.

כאשר ראש הממשלה וסביבתו מסיתים את המוני הציבור נגד משטרת ישראל, עורכים מסע שיימינג נגד מפכ"ל המשטרה אלשייך, שכל חטאו הוא נאמנותו למדינה ולחוק ולא "למי שמינה אותו", ומחוקקים חוקי מגה-שחיתות ובראשם החוק "הצרפתי", שמעמיד את ראש הממשלה מעל החוק, ועלול להפוך את ראשות הממשלה לקרנות המזבח – זה הרגע שבו אני, כאזרח פטריוט, אומר: עד כאן! וכמוני אזרחים פטריוטים רבים נוספים.

איני יודע מה תעלינה החקירות נגד ראש הממשלה בממד הפלילי. אולם הרף שעלינו, כאזרחים במדינה דמוקרטית, להעמיד בפני הנהגת המדינה, גבוה לאין ערוך יותר מאשר הסף הפלילי. יותר משהמאבק הזה הוא מאבק נגד, הוא מאבק בעד – בעד הנהגה ישרת דרך, המבוססת על ערכים של ממלכתיות, דוגמה אישית, טוהר מידות, ניקיון כפיים, יושרה, אמת ו"הצנע לכת".

הנאמנות, המחויבות וההזדהות של אזרחים פטריוטים, אינה למחנה, למגזר, למפלגה או למנהיג, אלא למדינת ישראל, לעם ישראל. המחויבות הזאת הביאה אותנו במוצ"ש לכיכר ציון.

כל אימת שאני מתבטא ברוח זו, אני מקבל תגובות בנוסח: "מה אתה מעדיף, ממשלה שתיסוג מהגולן"?

גם אם אתעלם מן העובדות ההיסטוריות על המו"מ שניהל נתניהו עם אסד, אני רואה לנכון להבהיר: המאבק על גבולות המדינה חשוב ביותר. המאבק על תוכנה של המדינה, על דמותה של החברה, על צביונה של ההנהגה, חשוב לא פחות. במאבק על דמותה של המדינה, יש לגלות אותה נחישות כמו במאבקים על גבולותיה.

* "ישראל היום"

2 מחשבות על “למה הפגנתי בכיכר ציון

 1. אורי
  אתה מגדיר באופן מדויק את ההבדל בין רוטשילד לכיכר ציון הן מבחינת התוכן הן מבחינת העיקרון.
  אני מזדהה מאוד עם הדברים. אם תיסע שוב אצטרף אליך לדרך.
  דייויד ספלמן

  אהבתי

 2. כש"אזרחים פטריוטים" נעים ברחובות בהנפות שלטים כמגבאי לפיד שיטנה, תוך שהם חורצין דין מרגע פתיחת החקירה, אז מי בדיוק המושחת כאן? אני חרד!
  אם היינו ילדים, הייתי אומר לאורי הייטנר "הכל עליך". שהרי כל מה שהייטנר טוען כנגד נתניהו, אפשר בהחלט לטעון כנגד מכפישיו ודורשי רעתו. נתניהו לא הורשע עדיין (ואולי בכלל לא), ויש חשש סביר שלא יורשע כלל, והינה מעלליו ומקנאיו הם המפיצים כנגדו דיברי שיטנה ומעל. הם צועדים עם שלטים ולפידים ברחובות חשוכים וצועקים במלוא גרונם "נתניהו אשם גם אם יוכח אחרת!". בינתיים מסתבר שסיבת הפגנתם היא פוליטית טהורה ולא רדיפת הצדק. הם רוצים לשים סוף לממשלה נבחרת כדי להעלות ממשלה מטעמם שתעשה פחות או יותר מה שממשלת נתניהו עושה, רק עם תיבול שונה מעט. כלומר, המאבק הוא על שאלטר הכסף ומימון האגף האחר של הפוליטיקה. שהרי הוכח כבר שממשלת שמאל כממשלת ימין נוהגת באותה מידה של תמיכה ב"צד שלנו" ובהפקרת הצד האחר. ובשני האגפים יש כספים נזילים המטפטפים לכיסי פעיליהם הבכירים ולפעילי השטח. הרי גם היום השמאל נאבק על מינוי נציגיו במוסדות ממלכתיים ובחלוקת משרות בדירקטוריונים השולטים בשוק.

  מכאן שאין כוונתם של המפגינים לפעול לטובת הכלל, אלא רק כדי לפגוע ב"מושחתים" של היריב הפוליטי מתוך דאגה לעתיד "המושחתים" של עצמם. ומיהם הסמלים המרכזיים של מובילי הדרלך הזאת? אלדד יניב, עבריין מוכרז ע"י עצמו, ומני נפתלי שנגדו קיימות מספר תלונות פליליות שמשום מה נשמרות במרתפי המשטרה, כמסתתרות מפני המציאות. נפתלי הוא אזרח שטרם הוכחה אשמתו וכך הוא בודאי רוצה שינהגו כלפיו, אלא שהוא מכשיר במעשיו ובדיבוריו (הדי הזויים) את ההרשאה לקרוא גם לו עבריין ולדרוש שיעוף אל השכחה, אז כיצד הוא לא מתבייש לדבר בשם הצדק והמוסר?

  המפגינים רוצים לעשות פוטש לדמוקרטיה, כי הם מבינים שהאזרחים לא יתנו לשמאל להרים ראש (לפיד וגבאי כבר הבינו את זה ולכן התחילו בקמפיין התיימנות, מתוך הכרה שהשמאל נבל בישראל).

  בינתיים קוראי העיתונים מוצפים ב"תעשיית קונספירציות מטורללות" נגד נתניהו. משטרה מדליפה זה סכנה לדמוקרטיה. היה מקרה אחד בו המשטרה הדליפה לעיתונות את מה שנתניהו אמר לכאורה בעודו נמצא בחקירה! לכן אפשר לטעון בבירור שהמשטרה תופרת תיקים לנתניהו. מסע הדליגיטימציה נגד נתניהו מציץ את הרשתות החברתיות, עיתונאים כותבים בטוויטר ובפייסבוק כאחד מביריוני הרחוב נגד נתניהו. והינה כשנתניהו מגיב לעיתים נדירות, כל מזוככי הדעת ומיוסרי המצפון מטעם עצמם קופצים כנשוכי נחש ומגלגלים עיניים בהעלבות אישית ומחמיצים פנים.

  אותם אלה שהגנו על מנהיגי המחנה שלהם כשנחקרו במשטרה, ואפילו כשסתמו את פיותיהם ולא רצו לשתף פעולה עם החוקרים , לא מתביישים היום לקרוא לנתניהו להתפטר, עוד בטרם אפילו הוגש נגדו כתב אישום.

  אז מי שבאמת דואג למדינת ישראל ראוי שיתן לגלגלי מערכות החקירה והמשפט במדינת ישראל לעבוד בשקט ולא ליצור רעשי רקע שרק יקשו על גלגלי השיניים לסוב על ציריהם, פן תחרוקנה ותעצרנה

  המשכיל בעת ההיא ידום, כי עת רעה היא לישראל!

  אם אתם מחפשים צדק, אז תשתקו כבר ותנו לטחנות הצדק לעבוד משוחררים מקישקושי מילים והפגנות!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s